Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Wysoki kucyk – porady jak go wykonać

Jeśli masz długie włosy, jedną z najwygodniejszych fryzur, jakie możesz nosić, jest wysoki kucyk, który pozwala być wygodnym, fajnym i modnym, jeśli dodamy fakt, że ta fryzura wydaje się być trendy. Wysoki koński ogon może wyglądać prosto, ale chcemy wyjaśnić krok po kroku, jak uczynić go idealnym i pokazać kilka pomysłów i stylów. Spójrzmy na Jak zrobić wysoki kucyk: wskazówki i triki.

 

Jak zrobić wysokiego kucyka krok po kroku

Co może być łatwiejsze i wygodniejsze niż kucyk, gdy masz długie włosy? Odkąd byłyśmy małymi dziewczynkami uczono nas, że najlepszym sposobem na utrzymanie długich włosów w ryzach jest noszenie ich w kucyku i chociaż mamy wiele różnych rodzajów fryzur z kucykiem, prawda jest taka, że jedną z najlepszych i najbardziej polecanych jest wysoki kucyk.

Fakt noszenia wysokiego kucyka (zwłaszcza gdy masz bardzo długie włosy), pozwoli twojej fryzurze trwać dłużej i nie tylko, ale wiele kobiet twierdzi, że jest to jedna z najłatwiejszych fryzur na świecie, która może być używana nawet na formalne lub specjalne okazje. Wysoki kucyk będzie również doskonałą fryzurą dla tych z Was, które chcą jeszcze bardziej wyszczuplić swoje rysy .

Nosząc wysoki kucyk powodujesz, że w jakiś sposób cała uwaga na twarz idzie na kucyk, a poza tym włosy są bardziej naciągnięte i w jakiś sposób twarz również.

Teraz możemy wybrać nieformalny wysoki kucyk lub , aby nosić go w dzień i z drugiej strony możemy wybrać jeden, który jest bardziej “opracowany” lub to jest wskazane, aby wyglądać elegancko . Dla obu typów wyjaśniamy teraz, jak je wykonać, krok po kroku .

 

Jak zrobić zwykłego wysokiego kucyka

Zacznijmy od tego, co łatwe i proste: zrobienie zwykłego kucyka, a do tego potrzebujesz jedynie delikatnego grzebienia, gumki do włosów i spinki lub dwóch.

Pierwsze co musisz zrobić, aby uzyskać swobodny wysoki kucyk to mieć umyte i wysuszone włosy (lepiej będzie jak je opanujesz), a jeśli chcesz, aby były idealne możesz wypłaszczyć włosy .

Po przygotowaniu włosów należy dobrze je rozczesać , a gdy skończymy, przystępujemy do wykonania kucyka. przeczesz włosy do tyłu zarówno na środku jak i po bokach, upewniając się, że nie ma nieporęcznych i luźnych włosów. C Weź gumkę i przeciągnij ją przez kucyk, a następnie skręć ją kilka razy tak, aby była napięta i znajdowała się na czubku głowy.

Gdy już to zrobisz, pociągnij nieco włosy, aby je zacieśnić i możesz włożyć za nie kilka wsuwek, aby nie było luźnych włosów. Jeśli chcesz i dla bardziej swobodnego akcentu, możesz zdecydować się na rozpuszczenie kilku pasm włosów .

 

Jak zrobić elegancki wysoki kucyk

Jeśli to, czego chcesz, to móc nosić elegancki wysoki kucyk, jak te Jennifer Lopez zwykle nosi za każdym razem, gdy pojawia się na czerwonym dywanie, należy zrobić coś podobnego do tego, co właśnie wyjaśniliśmy, ale z dużo bardziej stylowym wykończeniem.

A więc to, co będziemy robić, to dobrze rozczesać włosy (wcześniej umyte, wysuszone i wyprasowane), a następnie robimy kucyk bardzo wysoko, jak już wyjaśniłam.

Teraz to co trzeba zrobić to dobrze utrwalić odrobiną lakieru do włosów i bierzemy żelazko robimy fale lub kręcimy włosy i dzielimy włosy na dwa pasma. Weź jedną z nitek i przewiń ją przez żelazko w taki sposób , aby uzyskać pętlę (nie musi być bardzo wyraźna). Zrób to samo z drugą nitką . Teraz przeczesz te włosy , a kucyk będzie pofalowany i z nieco większą objętością.

Aby zakończyć swój elegancki wysoki kucyk, możesz wziąć małe pasmo włosów z kucyka i owinąć je wokół gumki i przymocować małą spinką.

 

Porady, jak zrobić wysoki kucyk

Widzieliśmy już, jak można zrobić kucyk w zależności od tego, czy jest on przeznaczony do codziennego użytku, czy na elegancką okazję, ale możemy również dać ci kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą ci sprawić, że twój kucyk będzie wyglądał lepiej.

 

Nawilżaj włosy przed zrobieniem kucyka

Jeśli zrobisz kucyk na suchych włosach, będzie dobrze, ale po kilku godzinach możesz zauważyć, że niektóre “małe włoski” po bokach lub z tyłu zaczynają się sypać. Zanim spleciesz włosy w kucyk, nałóż na nie kilka kropel nawilżającego olejku do włosów, a zauważysz, jak Twoje włosy będą się dłużej trzymać i wyglądać o wiele bardziej błyszcząco .

 

Uzyskaj większą objętość kremując włosy

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby Twój wysoki kucyk wyglądał na pełen objętości, możesz krepować włosy po zrobieniu kucyka. dobrze ją zagnieść dzieląc kucyk pasmami , a następnie rozczesać. Zobaczysz, jak spektakularny jest efekt.

 

Użyj gumek do włosów z detalami

Aby wysoki kucyk jeszcze bardziej się wyróżniał, możesz użyć gumek do włosów lub akcesoriów do włosów np. z brokatem, dzięki czemu uzyskasz naprawdę spektakularną fryzurę na specjalne okazje.

 

Przeczesz włosy głową w dół

Jeśli masz niewielką ilość włosów lub Twoje włosy nie są zbyt długie, może być Ci nieco trudniej ściągnąć włosy do tyłu i zrobić kucyk bez luźnych włosów. Dobrym trikiem może być stanie do góry nogami i zaczesanie włosów w kucyk na czubku głowy. To utrzyma Twoje włosy w miejscu . Następnie stań prosto i dokończ czesanie włosów tak, aby kucyk wyglądał idealnie, a jeśli zauważysz luźne włosy, umocuj je spinką.

 

Jak zrobić kucyk z warkoczem

Jeden z najmodniejszych modeli charakteryzuje się połączeniem wysokiego kucyka z warkoczem . Efekt jest taki, jak widać na poniższym zdjęciu. Po wyjaśnieniu, jak zrobić wysoki kucyk, wszystko, co musimy zrobić, to wykonać kroki wskazane na początku tego artykułu, a kiedy mamy już wysoki kucyk, możemy przystąpić do wykonania warkocza. Jak zapewne się domyślacie, ważne jest, aby kucyk, którego używamy na końcu, miał jakiś element dekoracyjny , który przyciąga wzrok lub kolor, który nie kłóci się z ubraniem, które mamy na sobie, czyli kolor pasujący.

Jeśli zauważysz, ta fryzura jest bardzo płaska . Dlaczego? Bardzo proste. Przede wszystkim ta fryzura za jednym zamachem odgarnia nam włosy z twarzy. Dzięki temu będziemy mieli wyraźną twarz, a ludzie będą mogli zauważyć nasze atrakcyjniejsze cechy. Wreszcie zauważony zostanie Twój owal twarzy, oczy, usta czy kości policzkowe. Ważne jest również, aby makijaż był dobrany do tej fryzury, ponieważ mając tak odsłoniętą twarz, stawiamy na naturalność. Nie ma co przesadzać, ponieważ dążymy do prostej fryzury, która zapewni naturalny wygląd.

 

Jak zrobić kucyk: kucyk z przedłużeniem

Jeśli możesz nosić przedłużenia, dlaczego nie? Często przesądzamy, nie spróbowawszy czegoś. Możesz być zaskoczona, jak wygodnie jest układać włosy wiedząc, że masz kucyk lub przedłużenia, które dodadzą objętości Twoim włosom . Dodatkowo, włosy będą wyglądały na znacznie dłuższe i będziesz mogła wypróbować wiele różnych fryzur.

 

Wiele razy mamy idealną ilość włosów i objętość, ale nasze włosy są ciężkie i bardzo szybko tracą tę objętość. Rozwiązaniem może być przedłużanie, ale przede wszystkim zrobienie sobie kucyka całkowicie rozwiązuje problem. Jeśli twoje włosy są ciężkie, ponieważ są mocne, nie martw się, zawsze możesz zrobić kucyk i dodać kucyk na końcu procesu. Nikt nie zauważy, że kucyk jest w kolorze Twoich włosów, ale Ty zauważysz ilość objętości, którą zyskasz bez wysiłku. Minęły już czasy suszenia włosów do góry nogami, aby nadać im objętość… Idź za przykładem Demi Lovato i zrób sobie kucyk!

 

Pomysły na ślubne kucyki

Na weselach dodatki, buty i sukienki są gwiazdami imprezy. Często nie chcemy odciągać uwagi od tych ważnych elementów. Z tego powodu szukamy naturalności, jeśli chodzi o włosy i makijaż. Co więcej, przy tego typu uroczystości ważne jest, aby wybrać fryzurę, która nie jest zbyt wyszukana , aby wytrzymała podczas uroczystości, a następnie podczas obiadu lub kolacji i after party.

Właśnie z tego powodu zalecamy proste upięcie , ponieważ będzie ono trwało najdłużej. I jeśli spojrzycie na zdjęcie powyżej, możecie zobaczyć, jak Rita Ora robi właśnie to. Wokalistka decyduje się na bardzo krzykliwą sukienkę oraz prostą i elegancką fryzurę (wysoki kucyk z żelowym utrwalaczem do skóry głowy). W rzeczywistości wszystkiemu towarzyszy bardzo naturalny makijaż. Zarówno fryzura, jak i makijaż dążą do naturalności , tak aby tym, co najbardziej się wyróżnia, była sukienka . Oto nasze rady i nasz pomysł na idealną fryzurę, jeśli w najbliższych miesiącach musisz iść na wesele.

Podobne tematy

Zostaw komentarz