Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Twój strój jest dla Ciebie a nie dla innych osób!

Być może myślałeś, że musisz ubierać się tak, by zaimponować innym, by patrzyli na ciebie przychylnie. Nic bardziej mylnego, jeśli naprawdę chcesz zaimponować innym, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to czuć się komfortowo w ubraniach, które masz na sobie. Oznacza to, że kiedy patrzysz w lustro, podoba ci się to, co widzisz.

Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza randka, rozmowa o pracę, impreza czy jakiekolwiek inne wydarzenie… to normalne, że myślisz o tym, co powinieneś założyć, aby dobrze się ubrać… Ale nie potrzebujesz, aby inni ludzie prawili Ci komplementy. Chociaż prawdą jest, że istnieją sposoby, aby ubierać się na konkretne okazje, cały “ubieranie się, aby zaimponować innym” rzecz musi zatrzymać na dobre. To nie jest zdrowe i nie jest dobre dla ciebie emocjonalnie.

Jesteś współczesną kobietą nie dziewczyną z XVIII wieku mieszkającą na farmie i wkrótce wychodzącą za mąż, aby spróbować mieć lepsze życie. Cokolwiek nosisz, powinno czuć się komfortowo na skórze i dla ciebie, a nie tylko dla czyjejś przyjemności oglądania.

W końcu na tym właśnie polega “ubieranie się, by zaimponować”. Ktoś zdecydował, że inni muszą wyglądać w określony sposób, aby być uznanym za odpowiedniego dla tego środowiska, a ludzie poszli za tym przykładem. To prawda, że zarówno kobiety jak i mężczyzn obowiązują zasady ubioru, jednak w większości przypadków mężczyźni mogą czuć się bardziej komfortowo niż kobiety. Nie musi tak być! Jeśli kobieta musi założyć spodnie i mieszkanie na rozmowę kwalifikacyjną, to dlaczego “nie powinna”?

Dla kogo się ubierasz

Dla kogo się dziś ubierasz? Wiele kobiet automatycznie powie, że ubiera się dla siebie, ale powinnaś zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, kto ma wpływ na Twój zmysł modowy.

Czy nosisz obcasy, bo są uważane za modne? Czy nosisz obcisłe spódnice, bo mają być seksowne? Albo dlatego, że długość schlebia twoim udom? A teraz, czy ktoś Ci kiedyś powiedział, że posiadanie X lub Y sprawi, że będziesz ładniejsza – kupiłaś to?

Może kiedyś kupiłaś parę śmiesznie wysokich szpilek mimo wrodzonej nieporadności, bo usłyszałaś, że jakiś facet powiedział, że lubi kobiety na wysokich obcasach.

Albo, w którymś momencie życia ktoś kiedyś powiedział ci, żebyś przestała nosić workowate bluzki, bo ukrywają twój zgrabny tors i sprawiają, że wyglądasz bardziej dziecinnie. Jeśli zauważysz, kiedy to się stało, ubierałeś się dla innych, a nie dla siebie.

Nie odbiegaj od swojego normalnego stylu, aby zaimponować innym ludziom, będziesz się czuł nieswojo, a co najgorsze, będzie to wyglądało tak, jakby w głębi duszy był w przebraniu.

Porady dotyczące mody zazwyczaj nie są dobre

Znana osoba coś nosi i nagle wszyscy biegną do domu towarowego po to, czy im się to podoba, czy nie. Jak bluzki. Albo te głupie rompery. Czy widziałeś kiedyś kogoś z prawdziwymi organami, kto je i musi iść do łazienki w długim kombinezonie?

Tylko dlatego, że dany styl wygląda dobrze na sesji zdjęciowej w magazynie, nie oznacza, że jest dobry dla Ciebie w codziennym życiu. Tylko dlatego, że kolumna porad randkowych mówi, aby odrzucić sandały na pierwszej randce, ponieważ nie są one niesamowite, nie oznacza, że musisz.

Istnieją śmieszne rady , takie jak to, że mężczyźni nigdy nie powinni zakładać spodni khaki pierwszego dnia, ponieważ nie są one wystarczająco “efektowne” dla kobiet. Nie, po prostu nie. To jest po prostu złe. Jeśli dziewczyna czeka na swoją randkę w kawiarni, a on wchodzi w spodniach khaki i zwykłym t-shircie, to nie robi to wrażenia. To się nazywa “casual”.

Nie walcz, by wyglądać jak to, czym nie jesteś. Jeśli lubisz ubierać się w dresy, po prostu to zrób. Jeśli lubisz wygodne ubrania, to je noś! Piękno nie jest na zewnątrz, jest w tobie. Jeśli naprawdę czujesz się dobrze, wszystko inne też będzie dobre.

Nie noś ubrań, które nie dają ci poczucia, że to naprawdę ty masz na sobie te ubrania. To prawdziwa Ty powinna robić wrażenie na innych… Nie ubrania, które nosisz.

Przestańcie opierać się na ubieraniu, aby zrobić wrażenie

Easy. Ubieranie się dla zadowolenia innych już dawno skaziło sposób, w jaki się wygląda. Musisz zostawić za sobą czasy, kiedy odwoływałeś się do innych, aby im zaimponować lub dlatego, że myślałeś, że w ten sposób gdzieś się dostaniesz. SP2

Ubieranie się dla innych jest podobne do zdania: “powinnaś się więcej uśmiechać” w dni, kiedy po prostu trzeba się wypłakać. E t jest prawdą, że mogą istnieć zasady ubierania się, ale to do ciebie należy wybór, czy przestrzegać tych zasad, czy ubierać się w sposób, który wyraża to, kim jesteś, a nie to, czym świat chce, żebyś był.

Kiedy ludzie noszą to, w czym jest im wygodnie, przekazuje to naturalne piękno. Kiedy ludzie wyrażają siebie, to wtedy powstaje prawdziwe wyczucie mody. Zrezygnuj więc z pomysłu ubierania się tak, by zaimponować innym ludziom. Zamiast tego staraj się ubierać tak, że kiedy stajesz przed lustrem w przymierzalni, widzisz swoje własne odbicie i mówisz: “Wow!” Ta pewność siebie to najpiękniejszy i najbardziej imponujący blask wszech czasów.

Podobne tematy

Zostaw komentarz