Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Trudny wybór w męskich garniturach

Jesteśmy w środku sezonu… Pytanie brzmi: Czy idziesz na wesele? Porozmawiajmy o garniturach męskich . Zobaczysz, że rzeczywiście masz wybór!

Wy, mężczyźni, często narzekacie, że macie mniejszy wybór, jeśli chodzi o to, w co się ubrać. I masz rację. Mamy wiele opcji dla gości, a także do codziennego noszenia, które wykraczają poza garnitury.

Dlatego, i tak dobrze jak my, zostawiamy Cię z różnymi typami, stylami i pomysłami na garnitury męskie, abyś mógł odważyć się na innowacje. Czas założyć buty i mieć zmiany. To od Ciebie zależy, czy wyjdziesz poza schemat.

Rodzaje garniturów męskich

Garnitur poranny

Płaszcz poranny możemy uznać za najbardziej elegancki ubiór w obrębie garniturów , jest on idealny na uroczystości dzienne. Najbardziej efektowną częścią porannego płaszcza jest surdut, któremu zawsze powinna towarzyszyć kamizelka i spodnie, najlepiej w paski. Jeśli chodzi o koszulę i krawat, to najlepiej, aby były one w jasnych tonacjach i jednolitych kolorach, tak aby kontrastowały z kamizelką i surdutem.

 

Przycisk podwójny

Ten typ garnituru zachodzi na część marynarki na piersi, zapinając ubiór na dwa równoległe rzędy guzików. Choć tylko jeden z dwóch rzędów jest funkcjonalny, drugi pozostaje dekoracyjny. Po wewnętrznej stronie kurtki znajdziemy guzik, który pozwala nam zakotwiczyć kurtkę, aby nie zamykała się tylko na zewnętrzny guzik i aby ubiór był bardziej dopasowany do ciała .

 

Frac

Frak jest najbardziej formalnym ubiorem męskim do noszenia wieczorem , i jest dziennym odpowiednikiem garnituru porannego. Składa się z czarnego surduta z jedwabnymi dodatkami i ma otwarty ogon, choć można go też spotkać z zamkniętym ogonem. Na zewnątrz znajduje się jeden lub dwa rzędy przycisków, których główną funkcją jest dekoracja. Do fraka zawsze powinna być dołączona jedwabna chusteczka w kieszeni. Spodnie od fraka są odwinięte, kamizelka jest w kolorze kości słoniowej, a koszula jest biała z kołnierzykiem w prążki, podobnie jak muszka.

 

Obroża Mao

Od pewnego czasu wydaje się, że modny stał się styl orientalny. Ten typ garnituru oferuje nam typowy popularny ubiór cesarskich Chin. Typ kołnierza jest krótki i wysoki bez typowych klap . Punkty obroży są zazwyczaj zaokrąglone, chociaż istnieją również inne modele, w których punkty są proste, choć są one nieco bardziej niewygodne.

 

Tuxedo

Kurtka obiadowa jest typowym ubiorem, który zakłada się , aby uczestniczyć wieczorem w imprezie typu black tie , ale w przeciwieństwie do Frac, kurtka obiadowa nie osiąga poziomu ceremonii, którą reprezentuje, podobnie jak płaszcz poranny. Marynarka obiadowa składa się z marynarki, spodni, koszuli z kołnierzykiem typu bow-tie, kamizelki i muszki, choć wskazane jest założenie muszki.

 

Kierownictwo

To typowy garnitur, który każdy z nas ma w jakimś zakątku swojej szafy, a składa się z pary spodni i marynarki, choć czasem łączy się go także z kamizelką . Najczęściej spotykane kolory garniturów menedżerskich to szary i granatowy, choć w wielu z nich pojawia się także czarny. W obrębie garniturów wykonawczych znajdziemy kilka typów, które wyszczególniamy poniżej.

Slim Fit

Ten typ wzoru jest najbardziej charakterystyczny dla młodych mężczyzn , ponieważ jest dopasowany w talii, a nogawka jest węższa. Ten fason jest idealny dla szczupłych mężczyzn średniego/niskiego wzrostu, ponieważ wyszczupla sylwetkę, dając wrażenie bycia nieco wyższym. Kurtkę nosi się zazwyczaj zapiętą na guziki tylko u góry. Jeśli masz kilka dodatkowych kilogramów, z oczywistych powodów, lub jeśli jesteś wysoki, to nie jest to kombinezon dla Ciebie.

Tailored Fit

Ten projekt jest podobny do poprzedniego, ale nie jest tak ciasny w talii, co sprawiło, że stał się jednym z najbardziej pożądanych przez społeczeństwo garniturów. Zarówno kurtka jak i spodnie, nie będąc tak obcisłe, pozwalają nam na większą swobodę ruchów . W tym typie garniturów nie jest konieczne noszenie górnego guzika marynarki zapiętego, choć jak skomentujemy poniżej zawsze jest to wskazane w prawie wszystkich garniturach.

 

Classic Fit

Ten kombinezon jest idealny dla wszystkich tych osób, które chcą czuć się komfortowo w kombinezonie, oferując bardziej zdefiniowane poduszki na ramionach. są idealne do codziennego użytku , jego design jest ponadczasowy, więc nie będziemy zmuszeni do częstego odnawiania garderoby, jak to może się zdarzyć w przypadku innych typów garniturów, które wyszczególniłem powyżej.

 

Mamy nadzieję, że ten przewodnik po męskich garniturach jest dla Ciebie przydatny i że odważysz się na innowacje. Który z nich jest Twoim ulubionym?

Podobne tematy

Zostaw komentarz