Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Sukienka dla każdego rodzaju figury

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów sukienek, ale jak wybrać tę właściwą? Nie jest to tylko kwestia gustu czy trendów, ale wybór naszej sukienki będzie miał również związek z typem sylwetki, jaki posiadamy. Dlatego teraz mówimy o stylach sukienki 2024 , o najmodniejszych sukienkach i poradach , aby je nosić i sprawić, że będą na nas dobrze wyglądać.

Wybierając naszą sukienkę możemy iść w stronę modnych wzorów, ale jak będzie pasowała do nas sukienka koszulowa, jeśli jesteśmy bardzo szczupłe? Albo jak wybrać imprezową sukienkę dla pyzatych kobiet, która najbardziej do mnie pasuje? Po prostu biorąc pod uwagę nasze ciało i wiedząc, jak jest krój lub projekt każdej sukienki, która będzie noszona w 2024 roku, możemy dokonać właściwego wyboru.

 

Sukienka rurkowa

Jest to typ sukienki prostej i dopasowanej , która jest jednocześnie wąska w talii. Doskonała sukienka, jeśli jesteś szczupła lub również jeśli lubisz podkreślać partie ciała takie jak biust czy biodra. Na rok 2024 trendem będzie noszenie jej w krótkiej lub midi konstrukcji z zamkniętym dekoltem i rękawami off-shoulder lub długimi.

Sukienka z jarzmem to klasyczny typ sukienki, który wraca do trendów. Jego konstrukcja charakteryzuje się tym, że część klatki piersiowej jest dopasowana, aż do pasa, natomiast reszta sukienki lekko opada . Doskonały typ sukienki do podkreślenia biustu, czy również do ukrycia szerokich bioder.

 

Prosta sukienka

Prosta sukienka, podobnie jak sukienka tuba, będzie bardzo popularna w 2024 roku. Rodzaj sukienki, która pozwala osiągnąć szczuplejsze i zdefiniowane ciało poprzez nadanie talii i ramionom symetrycznego wyglądu.

Typ sukienki, który imituje konstrukcję bluzek, dlatego będąc luźnym krojem doskonale nadaje się do ukrycia bardzo wyraźnych krągłości czy bioder, choć pozwoli też na podkreślenie biustu, jeśli połączymy ją z dobrym, obcisłym paskiem w talii. Trend na rok 2024 to noszenie ich w różnych printach , a także z dłuższym wycięciem z tyłu, tak jak to się dzieje w przypadku bluzek.

 

Sukienka koszulowa

Podobnie jak sukienka bluzkowa, sukienka koszulowa jest jeszcze luźniejsza i również imituje cały wzór koszuli, ale jest dłuższa. Są nawet czasem wykonane z tych samych tkanin. Idealna do zamaskowania szerokich bioder, ale nie wybieraj jej jeśli masz bardzo krótkie nogi lub jesteś bardzo szczupła, chyba że połączysz ją z wąskim paskiem w talii, bo jeśli założysz ją luźno to sprawi, że będziesz wyglądać na krótszą lub szczuplejszą.

 

Asymetryczna sukienka

Jest to typ sukienki, która miesza obcisły krój z luźnym dopasowaniem, więc może być idealny, jeśli jesteś bardzo wysoka lub bardzo szczupła.

 

Mullet Dress

Bardzo modna sukienka na 2024 rok, która zazwyczaj charakteryzuje się tym, że posiada wzór, który jest dość krótki z przodu, natomiast z tyłu jest dłuższy. Z kolei dekolt może być zróżnicowany.

 

Empire cut dress

Trend na 2024 sukienki imprezowe, ten typ sukienki ma projekt, który jest napięty do biustu i część talii do zostawić resztę tkaniny luźne.

 

Sukienka rozkloszowana

Rodzaj sukienki rozkloszowanej , która jest dopięta w talii, przy czym spódnica jest luźniejsza, więc doskonale nadaje się również do ukrycia szerokich bioder.

 

Sukienka tunika

Ten typ sukienki jest zazwyczaj długi, bez plis, bez cięć i z luźnym projektem, który jest podkreślony przez fakt, że jest zawsze wykonany z płynących tkanin, coś, co będzie również trendem w 2024 roku.

 

Sukienka z wysoką talią

Kolejny typ sukienki, który pomaga ukryć biodra, ponieważ dzięki swojej konstrukcji talia jest regulowana przy pępku, dzięki czemu górna część jest zawsze obcisła, idealna do podkreślenia klatki piersiowej, natomiast dolna część może być dopasowana, luźniejsza lub prosta. Jeśli masz “gruszkowy” typ ciała ten typ sukienki jest dla Ciebie idealny.

Sukienka z niską talią

Sukienka w stylu vintage, który mocno powraca i charakteryzuje się talią od bioder. Są to zazwyczaj sukienki z niewielkim podkręceniem, a trendem jest również noszenie ich ze wzorem midi.

Podobne tematy

Zostaw komentarz