Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Prasowanie koszul to przeżytek!

Koszule nie są już prasowane: teraz są gotowane na parze.

Deski do prasowania odeszły w przeszłość wraz z pojawieniem się parownic, które usuwają z tkanin najgłębsze zagniecenia, a także kłaczki i roztocza. Idealna do przygotowania ubrań szkolnych i biurowych. Wraz z powrotem do zajęć na miejscu wracają również rutyny związane z przygotowaniem plecaków, przekąsek i ubrań, czy to do szkoły, czy do biura. W tym roku nie powrócą długie i żmudne sesje prasowania koszul, spodni i szkolnych spódnic, ponieważ ujednolicono znacznie szybszą i łatwiejszą procedurę: parowanie ubrań.

Parowanie jest procesem znacznie szybszym i bardziej efektywnym niż tradycyjne prasowanie, nie ma też potrzeby korzystania z deski do prasowania. Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku i przejść nad nim z bardzo łatwym do podniesienia i manewrowania urządzeniem, które stosuje temperaturę i parę do rozciągania tkaniny.

“Parowanie ma dodatkową zaletę dezynfekcji, odświeżania i dezodoryzacji tkanin, ponieważ usuwa kłaczki i kurz, a tym samym eliminuje również roztocza, które w nich żyją, pozostawiając ubrania czyste i świeże w ciągu kilku minut”, mówi Gabriel Navarrete, Account Manager Oster Chile.

Obecnie dostępne są różne rodzaje parownic. Przykładem może być parownica do ubrań  na bazie ceramiki, która posiada wbudowany wieszak, na którym można umieścić ubranie przeznaczone do gotowania na parze, a która umożliwia również dezodoryzację i dezynfekcję, jednocześnie usuwając zmarszczki i odświeżając tkaninę. Model ten może zapewnić do 60 minut ciągłego działania pary i posiada regulowany drążek z elastycznym wężem o długości 1,5 metra, dzięki czemu użytkownik może za jednym zamachem wyparować co tylko zechce, nawet spodnie, ponieważ oprócz wieszaka na koszule posiada również klipsy do zawieszania różnych rodzajów odzieży. Jego dysza parowa ze szczotką i ceramiczną stopą pomaga usunąć zmarszczki, a także zarazki, które powodują brzydkie zapachy w tkaninach.

“Nawet zasłony i poduszki mogą być parzone w miejscu, w którym są używane, bez konieczności kłopotliwego ich odinstalowywania, ponieważ przenośna parownica Oster posiada wylot pary, który pokrywa dość dużą powierzchnię za jednym razem”, wyjaśnia Gabriel Navarrete.

Inną dostępną opcją jest przenośna parownica firmy Oster, która posiada specjalnie zaprojektowany pręt do usuwania najgłębszych zmarszczek. Posiada również przełącznik pary, dzięki któremu można ustawić wydatek pary nawet na 24 minuty. I oczywiście ma uchwyt, który pozwala na łatwe trzymanie, dzięki czemu można nim manewrować z łatwością i szybkością. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że jest idealnym towarzyszem wyjazdów poza dom, a także szybkim rozwiązaniem w różnych sytuacjach, ponieważ oprócz gotowania na parze zawiera przystawkę do usuwania kłaczków, osłonę przed parą, szczotkę i unikalną podkładkę do zawieszania.

Wreszcie, dla użytkowników, którzy chcą parować swoje ubrania na stałe i w każdym miejscu, Oster ma trzeci model, prezentowany w stonowanym czarnym kolorze i ze zdolnością do zapewnienia do 10 razy więcej uderzeń pary, gwarantując zakończenie z najtrudniejszymi zagnieceniami.

Deski do prasowania będą wkrótce częścią domowej kolekcji antyków. Teraz wystarczy umieścić ubrania w szafie, aby poddać je działaniu pary, która pozwoli Ci mieć świeże, miękkie i zdezynfekowane ubrania, aby rozpocząć nowy cykl działań na twarz. Wszechstronność wszystkich tych modeli pozwala nawet na parowanie tych przedmiotów, które ze względu na swoje położenie trudno umieścić na desce do prasowania, m.in. kanap, poduszek, zasłon.

Podobne tematy

Zostaw komentarz