Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Piękne włosy bez puszenia? To możliwe!

Wszyscy kochamy mieć te gładkie, schludne, sprężyste włosy, które wydają się płynąć jak woda. Wręcz przeciwnie, modne jest noszenie włosów jak wody. Jeśli więc miałaś do czynienia z puszeniem się włosów, możemy sobie tylko wyobrazić, jak bardzo musi Cię ono denerwować, gdyż rujnuje wszelkie próby pięknej estetyki Twojej fryzury, zwłaszcza jeśli chcesz nosić włosy naturalne. Puszenie się włosów nie jest jednak niczym nowym i większość z nas na nie cierpi. Dlatego właśnie chcieliśmy zagłębić się w ten temat, aby odkryć i podzielić się z Wami najlepszymi wskazówkami, jak myć i układać włosy, aby uniknąć ich puszenia się. Zwróć uwagę.

 

Dużo, dużo nawilżenia

brak nawilżenia to jedno z największych złych stron, na jakie mogą cierpieć nasze włosy. A także najczęściej spotykane. Samo użycie suszarki odwadnia włosy. Ale błędy zaczynają się wcześniej, już pod prysznicem, bo zapewne spłukujesz włosy gorącą wodą, a to fatalnie wpływa na włosy. Później włosy są po prostu odwodnione przez upływające godziny, czynniki środowiskowe i stosowanie zawodnych kosmetyków.

Trzeba przeciwdziałać tym uszkodzeniom i potrzeba maksymalnego nawilżenia włosów . Jeśli czujesz, że Twoje włosy są pozbawione życia, matowe, słomkowe i szorstkie w dotyku, a na dodatek puszą się, bo nie potrafisz okiełznać swojej grzywy, czas zacząć je rozpieszczać. W tym celu warto zastosować krem odżywczy. Ale pod warunkiem, że jest to produkt naturalny, wolny od siarczanów, parabenów i silikonów.

 

Uważaj na słońce!

Kolejnym wrogiem naszych włosów jest słońce. To prawda, że uwielbiamy chodzić w słońcu, czuć jego ciepło i światło na twarzy. Nie możemy zaprzeczyć, że jest to przyjemność. Ale nasze włosy tak nie uważają. W rzeczywistości szkodliwe są dla niej również promienie ultrafioletowe. A ekspozycja na słońce to kolejna przyczyna odwodnienia włosów. Nie mówimy, żebyś przestał pić, bo to też jest potrzebne, bo dostarcza nam witamin. Podpowiadamy jednak, by robić to ostrożnie, chroniąc włosy.

Produkty leave-in mogą być lżejsze lub gęstsze, dla różnych rodzajów włosów, ponieważ delikatniejsze włosy będą potrzebowały lżejszej tekstury, podczas gdy bardziej gęste i porowate włosy wymagają gęstszych tekstur, które głębiej nawilżają. Szczególnie jeśli masz kręcone włosy, Twoje potrzeby nawilżenia wzrastają, ponieważ są one podatne na puszenie.

 

Unikaj ciepła

Podczas mycia włosów nie używaj gorącej wody, ponieważ ciepło je wysusza. Staraj się trzymać chłodnej lub przynajmniej letniej wody. To samo dotyczy suszenia włosów. Ustaw temperaturę na najniższe ustawienie, tak aby powietrze z suszarki było chłodne. Używaj też dyfuzora powietrza, aby włosy nie poruszały się podczas nawiewu.

 

Unikaj ręczników

Kiedy pocierasz włosy ręcznikiem, łamiesz włókno włosa, a jednocześnie dodajesz włosom energii elektrycznej. W ten sposób rodzą się puszyste włosy, więc nie powtarzaj już tego gestu. Jeszcze lepiej jest osuszyć włosy starą bawełnianą koszulką i tylko delikatnie zwinąć włosy lub delikatnie je wyklepać. Ale nie ma żadnych otarć.

 

Ostrożnie podczas czesania i szczotkowania

Większość grzebieni i szczotek dodaje włosom elektryczności. Preferuje się stosowanie grzebieni i szczotek z drewna , bambusa, które są naturalne. I bardzo dokładnie rozczesać lub wyszczotkować. Pamiętaj, że mokre włosy są niezabezpieczone i bardziej wrażliwe, więc mogą się łatwo łamać. Zalecamy rozplątanie włosów palcami, a po wyschnięciu dokończenie rozczesywania grzebieniem lub szczotką.

Kolejnym kluczem jeśli chodzi o pielęgnację włosów jest stosowanie naturalnego szamponu , bez chemii.

Podobne tematy

Zostaw komentarz