Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Modnie w samolocie – czyli jak się ubrać na długą podróż?

Nadeszło lato, okres upałów, basenu i przede wszystkim wakacji. Wiem, że wielu z Was wykorzystuje te dni wolne od pracy, aby zostać w domu i zupełnie nic nie robić, ale większość osób wykorzystuje je na wycieczkę, czy to na plażę, w góry, do innego kraju, czy na wieś do rodziców. Jeśli musisz jechać samochodem do miejsca wypoczynku, musisz uważać na to, co nosisz, zwłaszcza jeśli podróż jest długa . W tym artykule damy Ci kilka wskazówek, jak ubrać się na długą podróż samochodem.

Zanim sprawdzimy nasz strój, powinniśmy sprawdzić to, co najważniejsze, czyli samochód . Jeśli czeka nas długa podróż, ważne jest, aby samochód był w jak najlepszym stanie. Dzięki temu unikniemy wszelkich niespodzianek i wypadków. Sprawdź, czy poziom oleju jest prawidłowy, także płyn hamulcowy i płyn niezamarzający, przyjrzyj się akumulatorowi i oczywiście, czy wszystkie elementy składające się na pojazd nadają się do długiej podróży. Pamiętaj, że na miejscu możesz dostać każdą część zamienną w rekordowym czasie, dzięki czemu będziesz mógł wyjechać w umówionych terminach.

Po sprawdzeniu samochodu, spakowaniu walizek i sprawdzeniu, że mamy wszystkie dowody na zakwaterowanie: przelot, wycieczki i tak dalej, pozostaje sprawdzić nasz strój .

Przede wszystkim komfort

Najważniejsze jest to, aby nosić wygodne ubrania . Wiemy jak ważne jest bycie modnym i stylowym, ale w przypadku długiej podróży najważniejszy jest komfort. Najlepiej załóż coś rozciągliwego na nogi , co pozwoli Ci się poruszać w 100% , np. rozciągliwe dżinsy. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z poruszaniem się i będziesz mógł prowadzić, współprowadzić lub po prostu drzemać na tylnych siedzeniach.

Na górę poleca koszulkę . Ten strój (T-shirt + dżinsy i para trenerów) zawsze wygląda świetnie, niezależnie od pory roku. Postaraj się, aby koszulka była nieco szersza niż normalnie, aby nie utrudniała ruchów.

Wygląd siłowni jest również świetny na długą podróż samochodem . Jazda w bluzie, spodniach dresowych lub legginsach i trenerach sprawi, że poczujesz się jak w domu i sprawi, że godziny będą leciały szybciej.

Uważaj, , aby nie nosić takich dodatków jak kolczyki czy ogromne wisiorki. Mogą one powodować otarcia, obrzęki i inne problemy. Wiem, że wyglądają świetnie, ale to nie jest ten czas.

Sprawy związane z kolorem

Najlepszym kolorem w podróży jest czarny . Tak, wiem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie na letnie podróże, bo ubrania w ciemnych kolorach są najgorętsze, ale jest ku temu powód. Kiedy wybieramy się w długą podróż, zazwyczaj jemy i pijemy w samochodzie, ponieważ chcemy jak najszybciej dotrzeć na miejsce. Oczywiście podczas przenoszenia jedzenia i napojów w samochodzie, możemy coś zachlapać i poplamić się . Wyobraźcie sobie, że pijecie napój bezalkoholowy i po wyjechaniu na dziurę w jezdni rozlewa się on na was.

Na ubraniach w ciemnych kolorach plamy są mało widoczne . Dlatego są naszymi najlepszymi sprzymierzeńcami na wyjazdach, podczas których idzie się pić i jeść w samochodzie.

Nawet nie myśl o tym…

W bardzo gorące dni jesteśmy zmuszeni zdejmować ubrania i nosić bardzo mało materiału, aby lepiej wytrzymać upał, ale podczas długich podróży samochodem nie jest to dobry pomysł. Powinniśmy unikać odzieży takiej jak szorty, gdyż mogą nam spłatać figla pod względem podrażnień i potu . Do tego lepiej założyć wygodne, rozciągliwe i przede wszystkim oddychające spodnie. Dzięki temu nasze nogi nie będą przylegać do tapicerki.

Nie zakładaj też sandałów , zwłaszcza jeśli zamierzasz prowadzić samochód. Według DGT niewskazana jest jazda z niezabezpieczonym butem. Jeśli zostaniesz złapany przez policję, możesz zostać nawet ukarany mandatem. Dlatego najlepiej nosić obuwie sportowe. Wygodny, prosty i skuteczny.

Podobne tematy

Zostaw komentarz