Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Marynarka idealna do typu sylwetki

“Moda nie jest wysublimowana. Jest to harmonia, która panuje między garniturem a kobietą. Związek Absolutny, Alchemia”.

Alberta Ferreti

Kiedy mówimy o doskonałym ubraniu , nie odnosimy się do projektu czy modelu: mówimy raczej o tej “harmonii między garniturem a kobietą”, o tym “absolutnym zjednoczeniu”, o którym mówi Ferreti. Ten artykuł o idealnej marynarce nie będzie wyjątkiem.

Następnie porozmawiamy o tym, co uważamy za idealną kurtkę , taką, która najlepiej pasuje do Twojego typu ciała . Piękno kobiet tkwi w różnorodności, w tym, jak bardzo każda z nas jest inna… I nie ma niczego, co mogłoby wyglądać na Tobie źle, jeśli wybierzesz ubrania, które najlepiej do Ciebie pasują.

Moda ma model dla każdego typu ciała. Tak więc pierwsza rzecz to: poznaj siebie, zidentyfikuj swój typ ciała i, mając to na uwadze, wybierz kawałki , które pasują ci najbardziej . Nie musisz się więc martwić, jest idealna marynarka dla Ciebie.

Nawet dla mnie, z szerokimi ramionami i biodrami, zawsze myślałam, że to kawałek, którego należy unikać. Poszedłem lat bez nawet próbuje na blezer myśląc, że to tylko podkreślić moją szerokość … aż zrobiłem moje badania i znalazł idealny blezer .

Na początek: blezer, marynarka czy kurtka?

Zazwyczaj nazywamy kurtką wszystko, co nosimy na koszulę, sweter lub kamizelkę, aby było nam trochę cieplej.

Jak powiedziano w Blackpier, “kurtka , jaką znamy dzisiaj, wywodzi się z tradycyjnego krawiectwa (handmade) w Anglii. Później eksportowano go do Ameryki, gdzie również zaczęto go produkować i, znany jako “amerykański “, dotarł do Hiszpanii w XIX wieku. W ten sposób w Ameryce powstała angielska kurtka z dwoma guzikami, z których tylko pierwszy był zapinany.¨

Czyli, zgodnie z tradycją, amerykańska : model angielskiej marynarki produkowanej w Ameryce – normalnie – z dwoma guzikami. Była to też w zasadzie bardziej sportowa wersja eleganckiej angielskiej.

Z kolei marynarka , to typ marynarki , której pochodzenie sięga marynarki i niektórych strojów sportowych.

¨Podobna do sukienki kurtka, różni się od niej bardziej swobodnym krojem i pewnymi różnicującymi dodatkami, takimi jak metalowe guziki i naszywane kieszenie. Pierwotnie była używana jako sportowa kurtka , co zaowocowało tym, że jest to odzież o dużej trwałości. Jest często używany w uniformach instytucjonalnych szkół, linii lotniczych lub klubów żeglarskich i kajakowych¨, mówi Blackpier.

Jednym z głównych stylów marynarki jest typowa marynarka w kolorze niebieskim morskim . Może mieć guziki, złote lub nie. Chociaż kawałek był tradycyjnie sparowany z koszulkami polo, można go również nosić w eleganckim stroju, z krawatem, koszulą lub strojem damskim: lub, w naszych czasach, aby nadać szykowny akcent swojemu strojowi z T-shirtem, topem lub sukienką.

Idealny blezer dla Twojego typu sylwetki

Marynarkę można dziś nosić z ciemnymi spodniami wizytowymi lub z bardziej swobodnymi spodniami, takimi jak dżinsy czy chinosy. W dzisiejszych czasach niewiele jest zasad. blazer , zwany również ¨ blazer ¨ w Hiszpanii, jest bardzo wszechstronnym elementem, który dodaje wykończenie do kombinacji.

Idealna marynarka to, krótko mówiąc, taka, która najbardziej pasuje do Ciebie. Zobaczmy, jakie są w zależności od Twojego typu sylwetki

Typ budowy ciała jabłka

Idealny blezer dla tego typu sylwetki charakteryzujący się nieco większą powierzchnią środkową i klatką piersiową, co tworzy nieco zaokrąglony wygląd, to blezer, któremu udaje się nieco bardziej zdefiniować talię, aby sprawić wrażenie szczuplejszej sylwetki.

blezery kwadraty pogrubią ten typ sylwetki. blezery długie blezery z pojedynczym guzikiem, lub blezery z jakimś detalem w środkowym obszarze, będą schlebiać talii. Idealnie byłoby, gdyby były one noszone zapięte na guziki.

 

Nadwozie prostokątne

Jeśli Twoja talia nie jest tak zdefiniowana w stosunku do ramion i bioder, idealna marynarka to taka, która optycznie wyszczupla talię. Marynarka z ostrą talią, button down lub paskiem będzie Twoim najlepszym sprzymierzeńcem.

 

Korpus klepsydry

Z bardziej zdefiniowaną talią możesz nosić prawie każdy rodzaj marynarki . Nie ma dla Ciebie idealnej marynarki . Niezależnie od tego, jaki to kawałek, na pewno będzie dobrze pasował do Ciebie. Kieruj się kolorami, stylami… tym, co lubisz!

 

Typ nadwozia w kształcie odwróconego trójkąta

Jeśli twoje ramiona są szersze niż biodra, powinieneś wybierać marynarki o swoistej linii “A”, szersze lub takie, które odstają u dołu, abyś wyglądał szczuplej.

 

Typ nadwozia trójkątnego

Jeśli natomiast Twoje biodra są szersze niż górna część ciała, idealny dla Ciebie blezer powinien być jak najbardziej liniowy. Pomiń te, które podkreślają talię i zawsze wybieraj marynarkę, która sięga tuż nad biodra (nieco dłuższą). Marynarki w stylu boyfriend są idealne dla tego typu sylwetki .

 

Czy wiesz już, która marynarka jest dla Ciebie idealna? Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci.

Podobne tematy

Zostaw komentarz