Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Lata 70. wróciły do mody

Istnieje logiczne i matematyczne wyjaśnienie, dlaczego lata 70. zostały nazwane szykownymi przez paryski tydzień mody. Lata 90-te są nowymi latami 70-tymi, a lata 70-te są nowymi latami 50-tymi. To idzie tak.

Nostalgia to ciekawa rzecz: mimo wielkiej pogardy wielu osób dla tych dekad, wielu ogląda z uwielbieniem.

Przede wszystkim lata siedemdziesiąte od dawna uważane są za epokę “anty-modną” i pozbawioną smaku.

Takie jest odrodzenie tej dekady, że znów króluje na wybiegach, ulicznych słupach i Instagramie.

W efekcie garstka światowej sławy projektantów znów czerpie inspiracje do swoich wybiegowych projektów z lat 70.

Kiedy lata 70. były niedawną przeszłością, ludzie kulili się i łatwo było z nich żartować. Teraz lata 90. są stosunkowo niedawną przeszłością, więc ożywienie lat 90. stało się gagiem modowym , podczas gdy lata 70. wślizgnęły się do różanej pamięci.

Dekada nadchodzi, aby reprezentować klasyczny szyk , w taki sam sposób, że 50s zrobił przed zdegradowany do historii starożytnej. Ta rehabilitacja lat 70. trwa po cichu od jakiegoś czasu . Jest taki look promieniujący z wybiegów Chloé i Isabel Marant na publiczność, wiernie reprezentowany na paryskim tygodniu mody przez wielu pracowników Vogue.

Z drugiej strony, jeśli pomyślimy o typowych kostiumach dyskotekowych, które widzieliśmy przez te wszystkie lata na imprezach takich jak Halloween czy karnawał, zobaczymy, jak te kostiumy nigdy nie wychodzą z mody , są one wymyślane na nowo rok po roku, stając się bardziej oryginalne, a nawet spersonalizowane za pomocą ubrań lub akcesoriów, które ludzie mają w domu. Całe to jest objawem siły, z jaką lata 70. przyjmują się w modzie.

Jak wygląda ta moda z lat siedemdziesiątych?

Skupia się na białych dżinsach z szerokimi nogami lub długich plisowanych spódnicach, luźnych trenczach, bordowych butach na wysokim obcasie lub torebkach z efektem węża i długich kudłatych włosach.

Zapomnij o fioletowych spodniach. Zapomnij o hipisowskim szyku, zapomnij o Johnie Travolcie w Gorączce sobotniej nocy. Ta wersja z lat 70. to po części reklama perfum Charlie, po części Bianca Jagger w spodniach Yves Saint Laurent, a po części Boogie Nights.

To T-shirt z ciasnym hasłem, dobra para okularów aviator i jedwabna apaszka zawiązana na gardle.

Preferowanie tkanin retro

Sztruks był tkaniną lat siedemdziesiątych, stosowany we wszystkim, od sukienek po spódnice i spodnie. W ostatnich latach tkanina ta często była uważana za mało atrakcyjną, ale w tym sezonie ten notorycznie kujonowy materiał odzyskał swój urok.

Jednak nie daj się zniechęcić przez jego retro przeszłości, , ponieważ sztruks jest rzeczywiście super łatwe do noszenia . Właśnie teraz widzimy jak dobrze wyglądają sztruksowe ubrania i połączenia. Na przykład sztruksowa kurtka z podstawowym T-shirtem, dżinsami i trenerami.

Kolejnym must-have jest para spodni lub sztruksowa spódnica z czymś, co kontrastuje z jej sztywnością, np. luźnym, jedwabistym T-shirtem.

Świadczenia dodatkowe

Jeden z tych trendów, które powracają na wybieg sezon po sezonie, frędzle to świetny sposób na wypróbowanie stylu inspirowanego latami siedemdziesiątymi bez obawy, że coś szybko wyjdzie z mody.

Do codziennego wyglądu wystarczy duża torba z frędzlami, która jest wystarczająco pojemna, aby zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Inną opcją jest wybranie mniejszego, bardziej przenośnego stylu z tkaninami, które dają luksusowy dotyk, taki jak metaliczne tkaniny, idealne zwłaszcza, jeśli mówimy o strojach o tematyce imprezowej lub nocach z przyjaciółmi.

Podobne tematy

Zostaw komentarz