Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Karnawałowe przebrania dla dzieci

Szukasz tanich pomysłów na stroje karnawałowe 2023 dla chłopców i dziewczynek?  Dzieci wkrótce będą przychodzić do domu z informacją “Muszę założyć kostium karnawałowy 2023“. Co roku coraz więcej przedszkoli i szkół organizuje własne imprezy i prosi dzieci o przyjście w przebraniu. Jeśli macie jakieś pod ręką (np. stroje karnawałowe) to możecie wyjść z kłopotu, ale jeśli nie, to przyda się kilka z tych pomysłów. Masz dwie opcje, kupić je lub użyć domowych kostiumów.

Wyobraźnia to potęga! Oto kilka pomysłów, które można wykorzystać. Na przykład kostium “Minion” – nie trzeba się zbytnio wysilać. Potrzebne są żółte ubrania, czapka i bluza, drugą rzeczą mogą być jeansowe ogrodniczki lub po prostu dżinsy.

Do wykonania oczu możesz użyć pustych rolek po papierze toaletowym, – dwie rolki razem, aby powiększyć jedno oko lub dwie razem, aby zrobić dwa oczy-.

Do wykonania czarnych włosów możesz użyć czarnych czyścików do rur (w sklepach typu bazar) lub po prostu użyć drutu, który pokryjesz papierem toaletowym, a następnie nałożysz na niego “czarny kanfor do butów” i pozostawisz do wyschnięcia.

Kostium kąpielowy z bąbelkami

Potrzebujesz nadmuchiwanego basenu dla dziecka lub wanienki, jeśli nie masz takiego w domu, możesz znaleźć go w  sklepach z zabawkami. Dno basenu jest oddzielone od reszty, więc można wyciąć dno bez konieczności niszczenia reszty wanny. Wytnij otwór, który nie jest ani za duży, ani za mały w stosunku do wielkości dziecka.

Następnie przymocuj dwa długie gumowe paski do dolnej części. Możesz je przymocować do spuszczonej gumy podstawy na przykład za pomocą zszywek. Ponieważ w tym obszarze nie ma powietrza, nie ma problemu. Zamocuj jeden koniec w jednej okolicy, a drugi nieco z tyłu, tak aby dziecko mogło je potem przełożyć przez ramiona, aby kąpiel nie “spadła”.

Reszta jest prosta, kilka kolorowych balonów jak bańki, które łączymy sznurkiem i mocujemy taśmą dwustronnie klejącą gdzie tylko chcemy.

Można założyć dziewczynce lub chłopcu czapkę kąpielową, klapki itp. jako uzupełnienie stylizacji kąpielowej.

Strój wampira

Możesz wykorzystać rzeczy z Stroje karnawałowe zarówno swoje, jak i dzieci i dodać do nich coś jeszcze, np. jeśli masz zęby wampira, możesz przebrać dziecko za bohaterów Zmierzchu, kurtki w ciemnych kolorach i dżinsy, legginsy itp. bardzo tanie naklejki “sagi Zmierzch” znajdziesz w sklepach typu “wszystko po 100”, następnie wydrukuj logo Zmierzchu w internecie i naklej na kurtkę. Zrób go bardzo bladego jak wampir i z zębami i masz mini wampira z sagi Zmierzch!

SpongeBob

Zaopatrz się w duże pudełko (ze sklepów tytoniowych lub z urządzeniami AGD). Pudełko powinno być wystarczająco duże dla wzrostu dziecka. Odetnij dwa końce pudełka, aby było puste. Następnie pomaluj pudełko na żółto (mogą to zrobić Twoje dzieci i będą miały dużo zabawy). Następnie w pudełku malujesz otwory imitujące te z SpongeBoba . Możesz założyć mu żółtą perukę lub żółtą czapkę albo pomalować włosy żółtymi farbami. Twarz z karnawałowym makijażem w żółtych odcieniach imitująca SpongeBoba.

Kostium księżniczki – lub kostium wróżki

Dla dziewczynek wystarczy dowolny kostium księżniczki , aby nadać jej nowy wygląd , można dodać trochę “skrzydeł” i zrobić z niej wróżkę. Kostium księżniczki możesz połączyć z maską Śnieżki lub Śpiącej Królewny (możesz zdobyć rysunki w Internecie, nakleić je na maskę i gotowe).

Kostium Hanny Montany

Spódniczka mini, kurtka dżinsowa lub podobna, rajstopy w paski lub gładkie oraz długa blond peruka. Jeśli uda ci się znaleźć czapkę, beret lub kowbojski kapelusz, możesz również umieścić na nim naklejki Hanna Montana i nadać mu zabawny wygląd. Możesz szukać naklejek “Hanna Montana” w sklepach “all 100” i przykleić je na całej kurtce. W tym dniu zakładasz im kolczyki i malujesz paznokcie oraz usta w różowych odcieniach, dziewczynki to uwielbiają.

Strój “pilota”

Potrzebujesz czarnego ubrania, spodni, swetra lub kurtki wystarczy wyciąć na kartonie guziki imitujące pilota i przykleić lub przyszyć je do ubrania tak, jak są na pilocie.

Podobne tematy

Zostaw komentarz