Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Jak dbać o odzież narciarską?

Szybowanie po śniegu to jeden z przywilejów, jakie może dać tylko narciarstwo, sport uprawiany niemal wyłącznie w sezonie zimowym, aby jak najlepiej go wykorzystać. Aby czerpać przyjemność z tej wymagającej i koordynowanej dyscypliny, potrzebna jest odpowiednia odzież.

Odzież narciarska to element garderoby, którego nie należy lekceważyć pod względem jakości i pielęgnacji. Wybierana jest odzież, która nie tylko zapewnia komfort podczas jazdy na nartach, ale również dodaje stylu, dzięki czemu jej właściwa pielęgnacja przedłuża okres użytkowania.

Jak dbać o odzież narciarską?

Czy to jako rozrywka, ćwiczenie czy sport, narciarstwo jest uważane za jedną z najbardziej wymagających dyscyplin. Ta jakość musi być wsparta odpowiednim sprzętem i techniczną odzieżą narciarską wykonaną z izolacją termiczną regulującą temperaturę ciała, nieprzemakalnością i naturalną potliwością.

Dbanie o odzież narciarską po sezonie to zadanie, które wymaga niemal tyle samo dyscypliny, co sam sport. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą zapewnić długą żywotność Twojej odzieży:

 • Czytaj etykiety: znaczenie sprawdzania specyfikacji prania na etykietach odzieży narciarskiej leży w korzyściach płynących z tego nawyku, ponieważ określają one niezbędne instrukcje dotyczące pielęgnacji każdego przedmiotu.
 • Obowiązkowe pranie: nie ma możliwości, aby odzież narciarska była brudna, nawet jeśli wydaje się być czysta musi być wyprana na koniec sezonu, a wszelkie plamy muszą być usunięte wilgotną szmatką.
 • Zmniejsz częstotliwość prania: odzież narciarska ma tę szczególną cechę, że jest wodoodporna, ale ta cecha może być lepiej zachowana, jeśli jest prana wewnątrz na zewnątrz, a także może być naruszona, jeśli jest prana w sposób ciągły.
 • Programy specjalne: ponieważ są to tkaniny delikatne, większość z nich wymaga specjalnego cyklu w pralce, nawet w zimnej temperaturze.
 • Odpowiedni detergent: preferowany jest naturalny środek czyszczący, jeśli jest to płyn znacznie lepiej i bez dodatku związków chemicznych.

Przedłużenie ochrony przed wodą poprzez wysychanie

Suszarka bębnowa jest jednym z najbardziej przydatnych elementów wyposażenia domu ze względu na udogodnienia, jakie oferuje, pozostawienie ubrań suchych w ciągu kilku minut to jej główna cecha, jednak jeśli chodzi o delikatną odzież narciarską ważne jest, aby wiedzieć, jak i z jaką odzieżą można ją stosować.

W przypadku niektórych przedmiotów konieczne jest użycie suszarki bębnowej w celu lepszego rozprowadzenia wypełnienia, w przypadku innych przedmiotów głównym zaleceniem jest suszenie powietrzem . Na przykład anoraki puchowe to kurtki, które wymagają niskiej temperatury suszenia. Bardzo praktycznym zaleceniem jest włożenie do suszarki bębnowej dwóch lub trzech piłek tenisowych, aby bardziej równomiernie rozłożyć pióra i tym samym zachować objętość sierści.

Niewskazane jest również wystawianie ubrań bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, a bardzo częstym błędem jest umieszczanie ich na kaloryferze , działanie to powoduje pękanie wodoodpornej tkaniny kontrolującej wilgotność i pot. Ważne jest, aby bardzo dobrze sprawdzić ubrania narciarskie przed ich przechowywaniem, sprawdzić, czy nie są one w ogóle wilgotne , ponieważ wraz z kurzem i upływem czasu pory materiału zatykają się i na dłuższą metę jakość kawałka ulega pogorszeniu.

Czego zdecydowanie nie należy robić z odzieżą narciarską

Jeśli obawiasz się o uszkodzenie jakości swojej odzieży narciarskiej special na sezon zimowy, należy wziąć pod uwagę następujące zalecenia:

 • Nie pomijaj sprawdzania etykiet przed praniem i suszeniem.
 • Nie należy prasować odzieży, ponieważ zmniejsza to wodoodporność.
 • Nie używaj płynów do zmiękczania tkanin, ponieważ niszczą one specjalne tkaniny.
 • Nie zapomnij włożyć do szafki na narty piłek odpornych na wilgoć.
 • Nie należy prać ani suszyć ubrań w wysokich temperaturach.
 • Nie przechowuj odzieży narciarskiej w wilgotnych miejscach.
 • Nie należy prać bez uprzedniego sprawdzenia, czy zamki błyskawiczne i rzepy są dobrze zamknięte.

W zależności od tego, ile czasu poświęcisz na dbanie o swoją odzież narciarską, będzie ona trwała i przydatna, gdy będziesz ją nosił w sezonie. Te techniczne kawałki są regularnie wykonywane z wysokiej jakości materiałów, a te kolekcje stają się coraz bardziej innowacyjne pod względem komfortu, technologii, szczegółów, ochrony i stylu.

Podobne tematy

Zostaw komentarz