Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Geekowe trendy pokolenia Z

Centennials, czyli pokolenie Z, to osoby urodzone między 1995 a 2005 rokiem. Charakteryzują się tym, że od najmłodszych lat korzystali z Internetu jako narzędzia i dorastali dzięki sieciom społecznościowym. Oczywiście w obrębie stulatków jest wiele dziewczyn, które kochają popkulturę. W tym artykule przyjrzymy się 5 trendom tej grupy młodych ludzi.

Soczewki kolorowe

Wiele postaci występujących w filmach, książkach i grach wideo charakteryzuje się nietypowym kolorem oczu. Na przykład Jinx z League of Legends ma czerwone oczy, albo Mantis z Avengers, która słynie z tego, że ma całkowicie czarne oczy. Nie trzeba iść tak daleko, ale fantazjowanie na temat pomysłu posiadania oczu o nietypowym lub innym kolorze niż ten, który masz zawsze przemawia. Dlatego wiele dziewczyn nosi kolorowe soczewki kontaktowe, nie tylko po to, by upodobnić się do swoich głównych bohaterów i bohaterek, ale także po to, by oderwać się od normalności i monotonii chromatycznej .

I, jak zobaczymy w kolejnych punktach, najbardziej geekowskie stulecia mają tendencję do bycia miłośnikami koloru, najbardziej uderzających palet i tego, co wizualnie zaskakujące. A czy można pomyśleć o czymś fajniejszym i bardziej uderzającym niż posiadanie fioletowych oczu? Nie dla mnie, szczerze mówiąc.

W dzisiejszych czasach nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, tzn. bez problemu można znaleźć tanie soczewki kontaktowe w sieci.

Fantazyjne włosy

Jeśli jesteś fanem fenomenu youtuberów lub zwykłym streamerem, zapewne widziałeś dziewczyny z włosami w tysiącu kolorów. A bardzo powszechne wśród najmłodszych dziewczynek jest farbowanie włosów, nie tylko na kolor, ale także na ton, którego z natury byś nie miała . Mówię o bubblegum pink, fire red, screaming orange, a nawet pearl grey. To trend, który osobiście uwielbiam, bo dzięki niemu wyglądają jak postacie z nie naszego świata i pozwalają puścić wodze fantazji.

Bo, jak mówi powiedzenie, wyobraźnia nie ma granic. łączy także dwa, trzy, a nawet cztery różne kolory . To znaczy, gradienty z jednego koloru do drugiego, podkreślenia różnych kolorów, a nawet posiadanie go warstwowo z różnymi tonami. Niezła fantazja, prawda?

Koszulki dla geeków

W dzisiejszych czasach w sklepach odzieżowych bardzo często można zobaczyć koszulki z filmami, serialami czy grami wideo. Kiedyś był to rynek o bardzo małej grupie odbiorców, , ale teraz niemal wszystkie najpopularniejsze marki mają w ofercie koszulki z twarzą Super Mario, z frazami z filmów Tarantino czy z emblematem jednego z domów z Gry o Tron. Na wypadek gdybyście nie zauważyli, geek jest w modzie. Do tego stopnia, że określenie geek straciło wszelkie znaczenie. Bo w dzisiejszych czasach rzadkością jest osoba, która nie uważa się za fana jakichś treści audiowizualnych.

Wracając do tematu, ten typ odzieży wypełnia szafy najbardziej zakochanych w powyższym stulatków. Są łatwe do zdobycia , choć jeśli chcesz coś konkretnego, będziesz musiał surfować po Internecie. Ale chodź, znalezienie go nie zajmie ci dużo czasu.

 

Czapki

Kapelusze też są bardzo często używane przez tego typu dziewczyny, czego nie rozumiem, bo noszą je nawet latem. Tzn. rozumiem sens estetyczny tego dodatku, ale nie funkcjonalny, zwłaszcza latem. Kapelusze noszone są zazwyczaj w kolorach , pozostawiając widoczną grzywkę lub część włosów. Nosi się je również z tyłu głowy, pozostawiając odkryte czoło.

 

Bardzo szerokie bluzy

I jeśli w poprzednim punkcie nie rozumiałam funkcjonalnego przeznaczenia odzieży, to w tym zgadzam się z nim w 100%. nie ma nic wygodniejszego i przekazującego to uczucie ciepła niż za duża bluza. Możesz go użyć jako koca, a z parą szortów możesz go nawet zamienić w sukienkę. A jeśli ma wizerunek okładki tej gry, którą tak bardzo lubisz, albo kadr z ulubionego filmu, to tym lepiej.

Podobne tematy

Zostaw komentarz