Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Co może pójść źle na studniówce?

Drobne i nie tak drobne wypadki, zgubione przedmioty, brak czystości lub jeden za dużo drinków może położyć kres wielkiej imprezie w dwie sekundy. Dlatego w samym środku sezonu maturalnego specjalista od zarządzania i produkcji eventów przedstawia kluczowe szczegóły, które należy wziąć pod uwagę przy organizacji tej imprezy, aby uniknąć złych rzeczy i zapewnić, że matura będzie naprawdę niezapomniana.

To impreza, która pozostawia po sobie jeden z najlepszych etapów życia. Na dobre i na złe, wszystko co wydarzy się tej nocy zostanie zapamiętane przez każdego studenta na kursie. Za każdym razem, gdy zbierze się grupa byłych kolegów z klasy, przypomną sobie jakiś szczegół z imprezy maturalnej, dlatego organizatorzy, którymi często są sami rodzice, muszą zwracać uwagę na każdy szczegół.

“Przyjęcie absolwentów powinno być bardzo dobre, ponieważ jest to coś, co dzieci będą pamiętać w przyszłości. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż zorganizowanie kiepskiej imprezy absolwenckiej, a następnie zebranie się 25 lat później i przypomnienie sobie, że łazienka była brudna lub że jedzenie było złe – mówi Hernán Cavada, profesor Zarządzania i Produkcji Wydarzeń na Universidad del Pacífico.

Aby uniknąć złych chwil i wpadek, należy zwrócić uwagę na trzy ważne elementy: miejsce, w którym odbędzie się impreza, warunki bezpieczeństwa i zapobieganie zagrożeniom oraz treść i usługi imprezy. “Są też tacy, którzy decydują się na włączenie transportu, czyli wynajęcie samochodu dostawczego, aby rodzice mieli pewność, że nastolatek wróci po zakończeniu imprezy” – mówi producent imprez.

Tradycje nie zostały jeszcze odłożone na bok. Po imprezie jest jeszcze zwyczaj udawania się na Rynek Centralny lub na lotnisko na consommé lub śniadanie. Dlaczego tak się robi? “Ma to związek z tradycjami dotyczącymi powodzenia, z sukcesem, który jest przewidywany na przyszłość” – wyjaśnia naukowiec.

Hernán Cavada, wykładowca Zarządzania i Produkcji Wydarzeń na Universidad del Pacífico, podaje osiem najczęstszych błędów popełnianych przez rodziców organizujących przyjęcia z okazji ukończenia szkoły:

Zła szafa : Nie ma nic gorszego niż zgubienie kurtki lub portfela na maturze. Szafa powinna znajdować się w bezpiecznym i dobrze zorganizowanym miejscu.

Parkiet taneczny z niebezpiecznymi przedmiotami : Niejednokrotnie kobiety noszą wysokie obcasy, ale po kolacji zdejmują je do tańca. Co zrobić, gdy w pobliżu znajdzie się śrubka, drut lub kawałek szkła? Kobiety bez butów są narażone na wszystkie te zagrożenia. Organizatorzy imprezy muszą wziąć to pod uwagę i dlatego powinni dokładnie wyczyścić parkiet, ale i tak zaleca się, aby dziewczyny nie chodziły boso.

Brudna toaleta : Brudne toalety są częstym zjawiskiem na imprezach studniówkowych, albo dlatego, że organizatorzy tego nie sprawdzają, albo dlatego, że zapominają o ważnym szczególe, jakim jest włożenie papieru toaletowego do toalety.

Podła muzyka : Aby mieć dobrą muzykę na imprezie niekoniecznie trzeba wydać wszystkie pieniądze na znany zespół. Ważne jest, aby szukać dobrego, uznanego zespołu z rozrywkowym show. Obecnie to, co młodzi ludzie lubią najbardziej, to nowa chilijska cumbia. Po zespole przychodzi DJ, który również powinien być sprawdzony i mieć dobrą playlistę.

Impreza odwołana za brak zezwoleń : Nie ma nic gorszego niż prawo zamykające imprezę. Dlatego bardzo ważne jest zadbanie o pozwolenia miejskie, policyjne i autorskie. Nie zapominaj, że za muzykę się płaci. Może się zdarzyć, że sprzęt DJ-a zostanie skonfiskowany, bo nie zapłacił tantiem i to koniec imprezy.

Brak pokazu audiowizualnego : W dzisiejszych czasach zasoby technologiczne są bardzo dostępne. Pokaz danych czy ekran LED są stosunkowo tanie w wynajmie jako usługa, a możliwość generowania i pokazywania treści audiowizualnych jest bardzo pozytywna, gdyż film może być dla nowych pokoleń lepszą pamiątką niż rocznik.

Złe jedzenie : W Chile jedzenie tradycyjnie było poprzeczne, tzn. na przyjęciu z okazji ukończenia szkoły wszyscy byli częstowani tym samym. Ale obecnie jesteśmy bardziej wykwintni, bo jadłodajnie mają już pewne tendencje. Na przykład część absolwentów może być wegetarianami lub weganami. Nie należy również zapominać o tych, którzy są alergikami, co powoduje konieczność zamówienia alternatywnego menu u firmy cateringowej. Obecnie na przyjęciach absolwentów mięso ustępuje miejsca indykowi lub kurczakowi.

Deser to często jedno z najważniejszych dań, dlatego zaleca się ustawienie lady z kilkoma opcjami. I coś, co może wydawać się oczywiste: preferuj znane firmy cateringowe, które mają pozwolenie na zdrowie i niezbędne wyposażenie, aby zapewnić, że z jednej strony przestrzegany jest łańcuch chłodniczy żywności, a z drugiej strony, że gorące jedzenie jest rzeczywiście podawane na gorąco. Nie ma nic gorszego niż zakończenie imprezy z grupą odurzonych młodych ludzi.

Nie kontrolowanie alkoholu : Rodzice powinni wcześniej omówić, czy zamierzają zezwolić na spożywanie alkoholu na przyjęciu, a jeśli tak, to w jaki sposób pozwolą swoim dzieciom zachowywać się w odniesieniu do picia. Jeśli mają zamiar na to pozwolić, to może być podany w sposób dozowany, np. kieliszek szampana.

Podobne tematy

Zostaw komentarz